preload-image

Ürünler


Kanal tipi ve hava koşullandırma sistemleri olarak kullanılan AIRWIN N-KBD nemlendiricisi bütün verimlilik gerekliliklerini karşılar.

Ultrasonik nemlendirme prensibi
Su -, 1.7mhz. ultrasonik titreşimle yaklaşık büyüklüğünde aerosol şeklindeki tanecikler haline getirilir. Cihazın su tankının
‘‘pieso-ceramik’’ denilen özel seramik parçalar vardır ve parçalar 48 V elektrik beslemesi yapıldığında 1.7 mhz titreşim yapar.
Su, 1.7 mhz lik titreşimlerde büyüklüğünde parçacıklara ayrılır ve bu parçacıklar cihazın fanının yarattığı hava akımı
yardımıyla ortama dağıtılır. Ortamda bu parçacık sisi (soğuk buhar) hızlıca emilir ve tamamen yok olur.
Bu modellerde ‘‘Aqua-drain’’ adı verilen, periodik olarak su besleme hattını yıkayan ve tankındaki suyu deşarj eden hijyen kontrol
sistemi mevcuttur. Bu özellik bakteri üreme riskini minimuma indiren önemli bir sistemdir.
 
Kanal tipi ve hava koşullandırma sistemleri olarak kullanılan AIRWIN N-KBD nemlendiricisi bütün verimlilik gerekliliklerini karşılar. Çünkü havayı enerji kazancı ile hijyenik ve güvenli yoldan nemlendirir.

Son yıllarda yeni uygulamalar ve çalışma sahaları açıldıkça ultrasonik atomizasyon daha önemli bir hal aldı. Ticaret, hizmet sektöründe ve endüstride nemlendirme en uygun hava koşullandırma sisteminin kesin bir parçası haline geldi.
Bu sektörlerde teknik proses ve kolay bozulan malların depolanması yakın tolerans limitleri aralığında nemlendirme gerektirir.

İlerici teknoloji üniversal uygulamayı ve atomik işleyişi mümkün kılar. 1kg nem için sadece 52 kw/h elektrik gücü gerektirir. AIRWIN nemlendirici özellikle eş zamanlı nemlendirme ve soğutma için uygundur.
Bu uygulamalar için izotermal nemlendirme sistemleriyle kıyaslarsak çok daha fazla enerji kazancı gerçekleştirebiliyoruz. (%93)
Mineral birikmesi demineralize su kullanımıyla önlenir.

Özellikleri:

Çalıştırma
Su 1.7 MHz ultrasonik titreşimle aerosol haline gelir. Hava kanalındaki hava akışı aerosolü nemlendiriciden dışarıya doğru transfer eder. Nem, çok kısamesafede havada absorbe olur.

Cihaz tanımı

AIRWIN N-KBD korozyona uğramayan yüksek kaliteli çelik malzemeden üretilmiştir. Uygulama için hazırdır. Montaj yerinde sadece su ve elektrik hattı bağlanmasına ihtiyaç duyulur. Güvenli malzemeler termal koruma ,taşma, ve kuru çalışma koruması ve yüksek voltaj koruması vardır. BMS veya benzer sistemlerin bağlanması için uygun çıkışlar vardır.
 
Kontrol
AIRWIN ultrasonik nemlendirici, kontrol sinyallerine hızlı cevap verir.
*1 aşama higrostatla 2 kademe kontrol
*2 aşama higrostatla 2 kademe kontrol
*Sinyal adaptörü ile sağlanan devamlı kontrol

Hijyen
Aqua Drain, N-KBD’nin içindeki suyu belli bir periyotta, enerji kesildiğinde veya nemlendirme talebi gelmediğinde boşaltır.
Aqua Drain, Boga tarafından geliştirilmiş hijyenik güvenliği garantileyen bir programdır.

 

Ürün PDF

Broşür Talep

Back-To-Top