preload-image

Elektrostatik Filtre


Elektrostatik Filtre, genel olarak kaynak ve yağ dumanları, tozlar ve endustriyel dumanlarda en iyi teknik cozumu sunar.

Elektrostatik filtrelerinin en onemli ozelliği de parcalardan oluşmasıdır. En kuçuk parçası yaklaşık 2000 m3/h bir filtreleme kapasitesine sahiptir ve parçaların uygun bir şekilde birleştirilmesi ile 48.000 m3/h 'lik bir hava kapasitesine ulaşabiliriz.
 
Elektrostatik filtrelerin parçaları, Cep filtreleri, Damla ayırıcıları, Aktif karbon filtreleri (uçuçu organik maddelerin toplanması gerektiğinde) gibi farklı filtreleme oğeleri ile birlikte birleştirilmesine olanak tanır. Çok fonksiyonlu versiyonda ise arka kısmına parça bağlanarak fan unitesi ile donatılabilir.
 
Elektrostatik filtre, unitelerin bağlantılı kurulumu için uygun olarak bukulmuş saç metalden oluşan guçlu bir yapı ile oluşmaktadır. Uniteler, sistemin boru hattı bağlantısı için bir giriş şanşı ile donatılmıştır.
 
Filtre ayrıca elektrostatik parçanın kontrolu için bir elektrik panosu ve fanlı model için de emme unitesinin start/stop kumandaları ile
donatılmıştır.
 
Elektrostatik filtreleme, hem yağlı hem de kuru havalar için 2 farklı filtre seçeneği sunmaktadır.
Elektrostatik hucreler tarafından toplanan kondensatın boşaltılması için bir sistem ve filtrelenmiş yağın toplanması için bir de tank vardır.
EF filtreleri, aktif karbon modulu 'EF CA' ve ya fan modulu 'EF M' ve ya ikisi de 'EF CA M' şeklindedir.
 
Bu şekilde emme unitesindeki gurultunun azaltılması sistemin daha kompaktlığı ile (boyutlarının azaltılması) kayde değer bir estetik elde edilir.
 
Doğru uygulanırsa, çok yuksek filtreleme verimi de dikkat çekicidir.
 
Havadaki kirli parçacıklar, emme fanı tarafından filtreleme sistemi uzerine çekilir; iyonlaştırıcı bolumune geçen parçacıklar tek kutuplu elektrotlar ve yuksek akım teller sayesinde negatif yukle yuklenir. Alttaki filtrenin toplama bolumunde parcacıklar, pozitif yukle çekilirken parçalar son filtreye puskurtulur. Toplama haznesine puskurtulen parçacıklar toplama haznesindeki sıvı ile tutulur. Filtrede tutulan kirletici parçacıklar duzenli olarak basit bakım işlemleri ile temizlenmesi gerekir.
 
Ozellikler
 
Elektrostatik filtreler, havadaki toz, duman, ya_ buharları, kaynak ve işleme dumanları gibi kirli elementlerden arındırılmasını sağlar.
 
Bu kirleticiler, 10 ila 0,1 mikron arasında değişen değerler ile karışım miktarına (granulometri) sahip olabilirler. Elektrostatik filtrenin akış direnci, 40 Pa (Temiz filtre) ila 80 Pa (Kirli filtre) arasında değişebilir.
 
Kirleticinin konsantrasyonu 50 mg/m'e kadar olabilir, sıvının sıcaklığı 60C'yi aşmamalıdır. Bağıl nem ise %20'den %99'a kadar değişebilir.
 
Kontrol Paneli
Coral işletim sistemi (AMS) isteğe bağlı bir elektronik cihaz olup Elektrostatik Filtre kontrolu yapmaktadır.
 
Temel surumdeki (AMS) tum çalışma parametrelerini kontrol eden ve gosteren bir ekran bulunmaktadır. Daha kapsamlı surumlerde (AMS), Bir dokunmatik ekran ve kontrol panelinden oluşur. Panelin kablolu ve kablosuz kumanda seçenekleri vardır.
 
Veri transferleri, Ethernet ve wireless tarafından yapılabilir.
Bir mikroişlemci sayesinde (AMS), Toplayıcı hucrenin verimlilik durumunun belirlenmesi gibi akıllı fonksiyonları kontrol eder ve bakım zamanını gosterir.
 
Ayrıca alarm olaylarının grafik gosterimi ile cihazın tum işlevlerini kontrol etmenizi ve listeye kaydetmenizi sağlar. Coral için işlevsellik, basit kullanım ve verimlilik temel ozelliklerindendir. Detaylandırma araştırması ve surekli araştırma tekniklerinin guncellenmesi, CORAL yonteminin dayanağıdır
 
Coral kalite sisteminin ISO9001:2008 normuna uygunluğunu belgelendirmiştir. Coral tarafından sunulan urun ve hizmetlerin kalite standartlarına uyduğunun garantisidir
 

Diğer Resimler

Broşür Talep

Back-To-Top